СОДРЖИНА

Во режија на познатиот режисер Стивен Содерберг и во извршна продукција на Џери Вантрауб, оваа драма на ХБО Филмс го прикажува раскошниот приватен свет на Либераче (Мајкл Даглас), феноменално успешен уметник, чии екстравагантни костими, препознатливи канделабри и комплексни сценски настапи го направија најпрофитабилниот изведувач во неговото време. Приказната се фокусира на бурната врска на Либераче со Скот Торсон (Мет Дејмон) во Лас Вегас, во периодот од 1977 до 1982 година, време кога Либераче бил на врвот на популарноста, но останал прикриен хомосексуалец.
Филмот „Зад канделабрите, со одличните актерски настапи на Даглас и Дејмон, ја прикажува суштината на привлечноста на Либераче, потсетувајќи ги гледачите колку биле различни ставовите во тоа време кога неколкумина познати уметници (вклучително и Либераче) не можеле да признаат дека се хомосексуалци, барем не пред публиката што ги направи ѕвезди.

Слики

Зад канделабритеЗад канделабритеЗад канделабритеЗад канделабритеЗад канделабритеЗад канделабритеЗад канделабритеЗад канделабритеЗад канделабритеЗад канделабритеЗад канделабритеЗад канделабрите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ја сам жена (2019)

  image
  1966. Хелен Реддy стиже у Неw Yорк с трогодишњом ќерком, кофером и 230 долара у џепу. Хелени је речено да је добила уговор о снимању, али јој дискографска куќа...
 • Сѐ уште верувам (2020)

  image
  Вистинската приказна на музичката ѕвезда Џереми Камп и неговото патување меѓу љубов и загуба кое на крај ќе покаже дека секогаш има место за надеж.
 • Хани (2003)

  image
  Хани Данелс је лепа и млада плесна кореографкиња која живи у Источном Харлему, у Њујорку. Плес је њен живот и све би дала да успе. Хани подучава хип хоп у...
 • Госпоѓица Потер (2006)

  image
  Беатрикс Потер е немажена 30-годишна жена во време кога главна задача на жената е да се омажи благородно и да си го знае местото. Никој - особено семејството на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.