СОДРЖИНА

Филмот го отсликува последниот ден на слобода на еден млад човек пред да почне со отслужување на 7-годишна казна за дилање дрога. Талкајќи низ Њујорк, тој е принуден да го преиспита животот и како се нашол во таа ситуација.
Во кратки 24 часа, Монти Броган (Едвард Нортон) оди во затвор на седум долги години. Некогаш крал на Менхетен, Монти треба да се збогува од животот што го знаел – живот што му отворал врати во најмодерните клубови, но исто така и живот што го отуѓил од најблиските луѓе. Во неговиот последен ден на слобода, Монти се обидува да се спои со татко му (Брајан Кокс), и се среќава со двајца стари пријатели, Џејкоб (Филип Сејмур Хофман) и Слотери (Бери Пепер). Тука е и неговата девојка Натурел (Розарио Досон) која можеби (или можеби не) е онаа што го издала на полицијата. Монти не е сигурен за многу работи тие денови, но со времето што истекува, тој треба да направи избори мачејќи се да се искупи на 25-тиот час.

Слики

25. час25. час25. час25. час25. час25. час25. час25. час25. час

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Недељни ручак (1982)

  петок
  image
  Прича о хирургу, глави породице, цењеном човеку који, у педесетим годинама, запада у кризу. Логика којом је градио свој успешан живот почиње да отказује. Осеќа...
 • Маљ за вестице (1970)

  петок
  image
  Драма о суѓењима вјештицама у сјеверној Моравској у седамдесетим годинама 17. стољеќа усредоточује се на свеќеника Крyштофа Лаутнера, који постаје жртва лова на...
 • Роки 4 (1985)

  петок
  image
  За време на еден егзибициски меч, пријателот на Роки, Аполо Крид, е безмилосно претепан до смрт од силниот руски дебитант Иван Драго. Роки сака да му возврати на...
 • Хартов рат (2002)

  петок
  image
  Брус Вилис глуми заточеног официра који одбија да одустане од своје борбе против нациста у овој напетој авантури из Другог светског рата. Иако је пуковник...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.