рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.71/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Морган Фримен глуми Монтеа Уајлдхорна, познатог романописца, чија је борба са алкохолизмом надвладала његову страст за писањем. Током летао одлази у колибу покрај језера у сликовитом парку Бел Ајл и спријатељује се са привлачном комшиницом и самохраном мајком (Вирџинија Медсен) и њеним младим ќеркама, које ќе му помоќи да поново пронаѓе инспирацију.

Слики

Магија лепог острваМагија лепог острваМагија лепог острваМагија лепог острваМагија лепог острваМагија лепог острва

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Годината кога Доли Партонми беше мајка (2011)

  image
  Елизабет Алисон Греј е обично единаесетгодишно девојче од предградието, кое нестрпливо ја очекува адолесцентноста, кога изненадно открива дека целиот нејзин живот...
 • Лепота различитости (2021)

  image
  Два мушкарца, веома различитих животних прича и личности, укрцавају се на погребна кола која се крец́у јужно од Француске. Током свог путовања, схватају да,...
 • Астерариум (2021)

  image
  Комета се доближува до Земјата, носејќи целосно уништување. Светот е во хаос. Тоа не ги спречува Ана и Андреј да го чекаат враќањето на синовите кои заминале пред...
 • Џуно (2007)

  image
  Џуно (Елен Пејџ) можеби изгледа многу паметна за своите години, но откако спие со својот соученик Бликер (Мајкл Цера), бремената тинејџерка наскоро дознава дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.