poster

Човек на мансарди

Man In The Attic (1995)

Режисер: Graeme Campbell

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 1/10

СОДРЖИНА

Зрела жена и дечак-тинејџер имају везу, али она је удата и мора ноќу да буде код куќе у својој мансарди, када јој се муж врати. Дечакова растуќа фрустрација ќе евентуално одвести до катастофалне трагедије у овој драми која се базира на истинитом догаѓају

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Страв (2020)

  image
  Поставен во бугарско село близу турската граница, „Страв“ се фокусира на вдовицата Светла која среќава африкански мигрант додека лови во шумата. Таа го вдомува...
 • Викај ме со твоето име (2017)

  image
  Лето во 1983-тата во Северна Италија и Елио, внимателно 17-годишно момче, деновите ги поминува во семејната вила од 17-тиот век, препишувајќи и свирејќи класична...
 • Волис и Едвард (2005)

  image
  Годината е 1936. На англискиот престол е Едвард 3 (С. Ц. Мур). Тој се вљубува во Волис Симпсон (Џ. Ричардсон), Американка која зад себе има два пропаднати брака....
 • Млади и вљубени (2020)

  image
  Паметната 14-годишна Харпер влегува во извртено искрена прва љубов со најдобриот другар на брат ѝ Тили, додека го истражува нејзиниот нов феминизам и двојните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.