СОДРЖИНА

Меги Конрој се сели во мал град во државата Вашингтон и го среќава Марк Нејгл. Но, главниот приоритет на Марк е неговата шестгодишна внука Холи, чија самохрана мајка пред кратко време починала и го оставила тој да биде нејзин старател.
На Меги Конрој ѝ е доста од животот во голем град, особено откако е оставена пред свадбениот олтар. Таа се сели во малиот град Фрајдеј Харбор во државата Вашингтон и конечно го остварува својот сон да отвори продавница за играчки. Таа го среќава Марк Нејгл, сопственик на една локална кафетерија, но не се работи баш за љубов на прв поглед. Ама, блиску е! Сепак, главниот приоритет на Марк е неговата шестгодишна внука Холи, чија самохрана мајка пред кратко време починала и го оставила тој да биде нејзин старател. Марк тука се преселил со своите двајца браќа за да му помогнат да ја одгледа Холи. Освен тоа, тој има романтична врска со Шелби. Тоа е врска која не води никаде. Меги и нејзината продавница за играчки се покажуваат како волшебен клуч за отворање на срцето на Холи по нејзината загуба.

Слики

Божиќ со ХолиБожиќ со ХолиБожиќ со ХолиБожиќ со ХолиБожиќ со ХолиБожиќ со ХолиБожиќ со ХолиБожиќ со ХолиБожиќ со ХолиБожиќ со Холи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аџии (2021)

  недела
  image
  Паулиус е симпатичен средовечен расипник прогонуван од сеќавањата за неговиот мртов брат Матеус, кој бил убиен пред четири години, што го довело во лоша состојба...
 • БРОУКЕН ХИЛ (2009)

  недела
  image
  Аустралија. Талентован тинејжер композитор Томи, машта да упише славну музичку школу Сyднеy Цонсерваториум оф Мусиц. Нажалост у том делу земље где живи тешко је...
 • Врколак (2010)

  недела
  image
  Бенисио Дел Торо игра благородник кој се враќа на својот семеен имот откако брат му исчезнува. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, тој тргнува во...
 • Црн полицаец (2017)

  недела
  image
  Црн полицаец е турнат преку работ, а своите фрустрации ќе ги истури на привилегираната заедница која се заколнал дека ќе ја штити.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.