СОДРЖИНА

Приказна посветена на познатиот њујоршки ноќен клуб од `70-тите, „Студио 54", раскажана преку доживувањата на младиот работник. Во главните улоги: Мајк Мајерс и Рајан Филипе.
Од другата страна на мостот, но во сосема различен свет во Њу Џерси, 19-годишниот Шејн О’Шеј (Рајан Филипе) успева да влезе во гламурот и возбудата на „Студио 54“. Шејн наоѓа работа како бармен во „Студио 54“, а Анита (Селма Хаек) е девојка што работи на прием на гардероба, но сака да направи кариера како диско-артистка. Кога Шејн конечно ја среќава својата девојка од соништата, ѕвездата во сапунските опери Џули Блек (Нев Кемпбел), насекаде почнуваат да летаат романтични искри. Оваа група млади фантазери, составена од бармен, возач на автобус и девојка што работи на прием на гардероба, како и од една надежна актерка, ќе созрее пред силните рефлектори, камерите и постојаната акција на најголемата забава на сите времиња што се одвива во „Студио 54“.

Слики

Дискотека 54Дискотека 54Дискотека 54Дискотека 54Дискотека 54Дискотека 54Дискотека 54Дискотека 54Дискотека 54Дискотека 54Дискотека 54

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шавови (2019)

  вторник
  image
  Она се бори са управом болнице и лекарима, полицијом, судовима и општинским званичницима, како би добила исправу о смрти која би доказала где је покопан њен...
 • The Return of the Dead Army (1989)

  вторник
  image
  A military and a priest are trying to find the bones of the Italian army in Albania 15 year after the end of World War II.
 • Sightless (2020)

  вторник
  image
  After an attack renders her blind, Ellen Ashland withdraws from the world to recover. But soon she plunges into paranoia, unable to convince anyone that her...
 • People We Know Are Confused (2021)

  вторник
  image
  Set in Vilnius, a modern city still in search for its relation to the past, three parallel stories with three average people marooned in a state of change,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.