poster

Вечното сонце на беспрекорниот ум

Eternal Sunshine of The Spotless Mind (2004)

Режисер: Michel Gondry
Cinemax 2 | 8.12.21 | 18:40

рејтинг: 8.3/10
Оценка на корисникот: 7.76/10
(21 глас)

СОДРЖИНА

Човек разочаран од љубовта дознава дека неговата девојка ги избришала сеќавањата за него со експериментална постапка и одлучува да го стори истото. Главните улоги ги толкуваат Џим Кери и Кејт Винслет.

Слики

Вечното сонце на беспрекорниот умВечното сонце на беспрекорниот умВечното сонце на беспрекорниот умВечното сонце на беспрекорниот умВечното сонце на беспрекорниот умВечното сонце на беспрекорниот умВечното сонце на беспрекорниот умВечното сонце на беспрекорниот умВечното сонце на беспрекорниот умВечното сонце на беспрекорниот умNBC UniversalNBC UniversalNBC UniversalNBC UniversalNBC Universal

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плава птица (2004)

  вторник
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Божиќна баштина (2017)

  вторник
  image
  Након што дозна да је отац свој новац оставио странкињи, мушкарац покреќе истрагу - и дознаје више него што је очекивао. Wилла и њезин 11-годишњи син Јосх...
 • Далеку од рајот (2002)

  вторник
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Непобедлив (2001)

  вторник
  image
  Заснован според вистинити настани, филмот го следи Зише Брајтбарт, еврејски ковач од Полска кој поради својата голема сила станува сензација во вајмарски Берлин....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.