рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.99/10
(84 гласови)

СОДРЖИНА

Дванаесет месеци агентот на ДЕА, Роберт „Боби Тренч (Дензел Вашингтон) и разузнавачкиот офицер на морнарицата на САД, Мајкл „Стиг Стигман (Марк Валберг) неволно морале да соработуваат. Тие работеле на тајна мисија како членови на еден нарко-картел. И двајцата не си веруваат еден на друг како партнери, исто колку што не им веруваат и на криминалците кои треба да ги разоткријат.
Кога пропаѓа нивниот обид да се инфилтрираат во еден мексикански нарко-картел и да спасат милиони долари, од Боби и Стиг одеднаш се откажуваат нивните надредени. Сега сите сакаат или да ги стават во затвор или да ги убијат, па можат да се потпрат единствено еден на друг. За несреќа на нивните гонители, додека добрите момчиња минуваат години преправајќи се дека се лоши, патем учат и по некој трик.

Слики

2 пиштола2 пиштола2 пиштола2 пиштола2 пиштола2 пиштола2 пиштола2 пиштола2 пиштола

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Голем грабеж (2009)

  вторник
  image
  Група полицајци во фирма за безбеден транспорт со блиндирано возило ги ризикуваат животите кога почнуваат грабеж против сопствената компанија. Вооружени со...
 • Спајдермен (2002)

  вторник
  image
  Акциона фантазија базирана на Марвеловом лику - суперхероју, прича о Питеру Паркеру, једном наизглед врло обичном школарцу. Изненада, на школском излету, Питера...
 • Бевме војници (2002)

  вторник
  image
  Била је то прва велика битка у Вијетнаму, у којој су учествовале америчке снаге. Године 1965, пуковник Хал Мор и његов одред који чини 400 људи, спустили су се у...
 • Зрно утеха (2008)

  вторник
  image
  Истрага го води Џејмс Бонд (Даниел Крег) на трагата на Доминик Грин (Метју Алмарик), светски познат бизнисмен за зелена технологија. Кога Грин помага во пуч во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.