рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Комедија говори о односима у породици, измеѓу у почетку хладне Фелиције која не показује осеќаје чак ни према сопственој ќерки јер се не слаже са њеним брачним избором. У позадини је борба за заштиту језера због које сви млади из околине, предвоѓени Лизи, организују велику приредбу на којој ќе свако показати оно што најбоље зна, уз пуно плеса, акробација и смеха.

Слики

Одмор са Дереком

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Прво куче (2010)

  image
  Згрижувачко момче е здршжен со изгубено куче кое било изгубено од страна на претседателон на Обединетите Нации. Момчето одлучува да избега од прифатилиштето на...
 • Магијата на малините (2010)

  image
  Приказна за 11-годишната Моника која се обвинува себеси за домашните проблеми. Девојката мисли дека доколку победи на еден научен конкурс, нејзиниот татко ќе се...
 • Среќа (2019)

  image
  Кенси Фи, дванаесетгодишно девојче со безграничен оптимизам и единствен поглед на светот, е инспирирана од едно чудно ново момче во школото кое верува дека може...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.