СОДРЖИНА

Непознато момче се појавува во шпанска полициска станица, тврдејќи дека е Николас Марк Рандал, 16-годишник од Луизијана, кој исчезнал пред четири години. Момчето раскажува како го киднапирале франсуски трговци со детска проституција и му го смениле физичкиот изглед, вклучувајќи ја и бојата на очите. Средбата со неговите родители е слатко-горка, бидејќи тие не се сигурни дека тој е нивниот биолошки син. Мајката и полубратот Брендан не веруваат, но сестрата Кети безрезервно верува во неговата приказна, за подоцна и мајката да почне да ја прифаќа можноста дека тој е навистина нејзиниот одамна изгубен син.

Слики

КамелеонКамелеонКамелеонКамелеонКамелеонКамелеон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волшебникот на лагите (2017)

  image
  Со Роберт де Ниро во главната улога како Берни Медоф и со Мишел Фајфер како неговата сопруга Рут, оваа драма на ХБО ги прикажува настаните што довеле до...
 • Грабеж на државната печатница (2012)

  image
  Крими филм според вистински настан, имено грабежот во почетокот на 80-те години на тројцата браќа Реј, Питер и Брајан. Тие биле фатени и осудени на 12, 16 и 20...
 • Капоне (2020)

  image
  Откако издржал 11 години затвор за затајување данок, озлогласениот мафијаш Алфонс „Ал“ Капоне (Том Харди), за пријателите и роднините познат како Фонзо, му се...
 • Живот и смрт Џона Готија (2018)

  image
  Филм је биографија Џона Готија (1940-2002) и представља однос оца, који је живео и умро према кодексима мафије, и сина, који је одгајан да води "породични посао",...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.