СОДРЖИНА

Marino Pacileo, known as "Gorbaciof" due to the prominent birthmark on his forehead, is an accountant at Poggioreale Prison in Naples. Pacileo, silent and shy, has only one passion in life: poker. He's in love with a Chinese girl called Lila and when he discovers that her father can't pay a debt incurred at the card table, Pacileo steals the money from the prison coffers and gives it to the girl. From that moment on, between losing games, collecting backhanders and committing robberies, he sets out on a slippery slope from which there is no turning back.

Слики

Gorbaciof

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пајак (2019)

  денес
  image
  Преку два временски пресеци, еден поставен во текот државниот пресврт во Чиле во 1973 година, а другиот поставен во сегашноста, „Пајак“ ја истражува еволуцијата...
 • Инспектор Торн: Спанко (2010)

  денес
  image
  Убиец ќе ја избере својата жртва на железничка станица и ќе ја следи до дома. Во исто време, полицијата ќе најде уште една жртва, убиена на ист начин и на истата...
 • Мистерије Хејли Дин: Изласци су убиствени (2017)

  денес
  image
  A dating app can kill you. When Hailey starts tracking down the murderer, she suspects that it was over a bad review. But later, realizes that someone is doing...
 • Единаесетмината на Оушн (2001)

  денес
  image
  Харизматичниот Дени Оушн (Џорџ Клуни) избира врвен тим од специјалисти за да ограбат 150 милиони долари во една ноќ! Целта е безмилосниот претприемач Тери...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.