рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(11 гласови)

Содржина

Стив Маерс e адвокат, кој поради незадоволството од својата работа станува рибар. Откако неговиот единствен имот, неговиот брод, е уништен од удар на гром, осигурителната компанија одбива да му исплати надомест бидејќи штетата е резултат на „виша сила“. Тогаш тој повторно се пријавува во комората како адвокат и ги тужи осигурителната компанија и Црквата, која ја застапува „вишата сила“, односно Господ, со цел да се одбрани. По несреќата, тој ќе се спријатели, а потоа и ќе се вљуби во новинарката Ана Редмонд.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Слободни уметности (2012)

  image
  Кога 30 и неколкугодишниот Џеси се враќа на својот матичен универзитет за забавата за пензионирањето на еден професор, тој се вљубува во студентката Зиби. Џеси...
 • Веќ ми недостајеш (2015)

  image
  Искрена и снажна прича прати двије најбоље пријатељице Миллy и Јесс које се познају од најранијег дјетињства. Нераздвојне су и дијеле све - најскривеније тајне,...
 • П.С. Те сакам (2007)

  image
  Млада вдовица дознава декан нејзиниот сопруг ѝ оставил 10 пораки што ќе ѝ помогнат да ја преброди болката и да започне нов живот.
 • Сѐ под конец (1997)

  image
  Звезда "Пријатеља" је дебитовала као главна глумица у овом играном филму. Кејт је уметнички уредник у рекламној агенцији. Пословни живот јој иде, али шеф Мерсер...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.