СОДРЖИНА

Две решителни мајки, од кои едната е учителка, се обидуваат да го преобразат училиштето на своите деца, кое е во распад. Тие се соочуваат со моќна бирократија и ризикуваат сè за да создадат разлика во образованието и иднина за своите деца.
Филмот е според измислена приказна инспирирана од вистинити настани и го прикажува напорот на две жени од кои едната е борбена мајка, која ја игра Меги Гиленхал, а другата е долгогодишна учителка, која ја игра Виола Дејвис. Тие тргнуваат на мисија да го преобразат пропаднатото училиште на нивните деца. И покрај сите тешкотии и безбројни пречки, тие се изборуваат и на крајот успеваат да обезбедат подобро образование и подобар живот за своите деца, како и за другите деца во нивната заедница.

Слики

Не повлекувај сеНе повлекувај сеНе повлекувај сеНе повлекувај сеНе повлекувај сеНе повлекувај сеНе повлекувај се

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Run the Race (2018)

  денес
  image
  Against the backdrop of high school football and track, two brothers in a small Southern town face escalating problems with two different world views, straining -...
 • Исправљени свет (2015)

  денес
  image
  У руралним предјелима Апалачког горја над којима лебди наслијеѓе давног Америчког граѓанског рата и тамошњег насиља, један се млади бунтовни човјек бори са својом...
 • Пророштва од темнината (2002)

  денес
  image
  Репортер оди во мал град во Западна Вирџинија за да истражува низа чудни случувања, вклучувајќи ментални визии и појави на бизарни ентитети.
 • Балон (2019)

  денес
  image
  Кога две од нејзините три деца ги дуваат неколкуте преостанати кондоми во домот, помешувајќи ги со балони, Дролкар е пред невозможна дилема. Тоа се 1980-тите кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.