СОДРЖИНА

Една ненадејна бура во еден далечен пустински град заробува една очајничка група луѓе во еден запустен хотел. Ним им олеснува што нашле засолниште, но тоа чувство набргу го заменува стравот кога некој почнува да ги убива.
Во овој возбудлив трилер со шокантен и оригинален заплет, десет луѓе што не се познаваат меѓусебно и чуваат тајни, се здружуваат поради една голема бура. Еден возач на лимузина (Џон Кјусак), една телевизиска ѕвезда од 80-тите (Ребека Деморни), еден полицаец (Реј Лиота) кој пренесува еден убиец (Џејк Басли), една кол-герла (Аманда Пит), една тазе брачна двојка (Клеа Дувал и Вилијам Ли Скот) и едно семејство во криза (Џон К. Мекџинли, Лејла Кензл, Брет Лоер) се засолнуваат во еден запустен мотел што го води еден нервозен менаџер (Џон Хоукс). Ним им олеснува што нашле засолниште, но тоа чувство набргу го заменува стравот кога некој почнува да ги убива. Тие наскоро сфаќаат дека ако сакаат да преживеат, ќе мора да ја откријат тајната што ги споила заедно.

Слики

ИдентитетИдентитетИдентитетИдентитет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мурдер, Схе Бакед: А Плум Пуддинг Мyстерy (2015)

  денес
  image
  It's one week before Christmas in the small, generally quiet town of Eden Lake, Minnesota. After not pursuing romance for most of her adult life, Hannah Swensen,...
 • Мурдер, Схе Бакед: А Цхоцолате Цхип Цоокие Мyстерy (2015)

  денес
  image
  College educated Hannah Swensen owns and operates Hannah's Cookie Jar, a bakery and café, in the small town of Eden Lake, Minnesota, where she grew up and where...
 • Ловец на глави (2009)

  денес
  image
  Мартин Винге е 35-годишен поранешен новинар. Сега води успешен живот на човек - ловец на успешни луѓе. Мартин е вработен од страна на Зигер, сопственик на голема...
 • Boyfriend Killer (2017)

  денес
  image
  After the death of her son in a car crash, a grieving woman starts to suspect that his vindictive girlfriend set it up to look like an accident.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.