рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 7.51/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Собирачите на фолклорно наследство и измамниците Џејк и Вил патуваат од село во село, преправајќи се дека ги заштитуваат селаните од волшебни суштества. Сепак, тие среќаваат вистински волшебни суштества во една проколната шума.
Вил и Џејк Грим заработуваат за живот патувајќи од село во село, борејќи се со чудни натприродни суштества. Барем така ги лажат луѓето. Всушност, Вил и Џејк се измамници, кои ги исценираат нападите од духови, а потоа бараат пари за да ги избркаат. Измамата оди според планот сѐ додека не доаѓаат во град што се граничи со вистинска проколната шума. Сега кога среќаваат многу фантастичните суштества и возбудливите ситуации што ги има во нивните сакани бајки, браќата Грим ќе мораат да научат да се справат со вистинската магија.

Слики

Браќата ГримБраќата ГримБраќата ГримMiramaxMiramaxMiramaxБраќата ГримБраќата ГримБраќата ГримБраќата ГримБраќата Грим

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зли мртовци (2013)

  image
  Петмина дваесетикусургодишни пријатели се изолираат во една далечна викендичка. Кога ја откриваат Книгата на мртвите, тие не сакајќи ги повикуваат демоните што...
 • Џуманџи: Добредојдовте во џунглата (2017)

  image
  Четворица тинејџери откриваат мистериозна видеоигра од 90-тите и се повлечени во виртуелна џунгла кога се обидуваат да ја играат. Трансформирана во разни ликови...
 • Томб Рајдер (2018)

  image
  Лара Крофт (Алиша Викандер), жестоката самостојна ќерка на ексцентричен авантурист кој исчезнува кога таа е одвај тинејџерка, оди над своите можности кога го...
 • Дојди кај тато (2019)

  image
  Кога Норвал добива писмо од неговиот отуѓен татко кој бара да го посети, тој тргнува кон далечниот крајбрежен дом на татко му. Но наскоро, тој забележува дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.