рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 6.2/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

По тешкото детство, Џејн Ејр влегува во светот на возрасните така што станува гувернанта во Торнфилд Хол. Таму го запознава мрачниот и студен газда на имотот, господинот Рочестер. Таа и нејзиниот работодавец ќе се спријателат. Џејн набрзо почнува да се вљубува во него. Изгледа дека конечно ја нашла среќата, но дали мрачната тајна на господинот Рочестер ќе го уништи тоа?

Слики

Џејн Ејр

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • И Бог створи кафанску певачицу (1972)

  image
  Оно сто се догодило Белој Секи, слично је многим причама о младим и лепим кафанским певачицама. Нашла се у амбијенту пуном алкохола, уморних, чезњивих шофера,...
 • Један дан (2011)

  image
  После 15. јула 1988. године, када су завршили колеџ и цео дан провели заједно, Ема и Декстер започињу пријатељство које ќе трајати цео живот. Она је принципијелна...
 • Црвено крило (2013)

  image
  Узбудљива љубавна прича заснована на новели француског писца Жоржа Сенда.Радња се дешава у градиќу у Тексасу и показује нам да се љубав може десити на...
 • Love Your Name (1984)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.