СОДРЖИНА

Њујорк, 1959 година. Макс Бјалисток (Нејтан Лејн, во улогата номинирана за Златен глобус) порано бил крал на Бродвеј, но сега сите негови шоуа се затвораат на првата вечер. Тогаш го посетува невротичниот сметководител Лео Блум (Метју Бродерик) кој предлага шема која е создадена за продуцентите кои прават само неуспешни приказни: собираат далеку повеќе пари отколку што им треба, а потоа прават шоуто да биде омразено. Тоа веднаш ќе се затвори, а вишокот пари ги собирате. Поради ова, тие продуцираат безвкусен мјузикл наречен „Пролет за Хитлер“ кој го пишува еден пребегнат нацист (Вил Фарел). Тогаш го наоѓаат и ненормално надмениот Роџер Дебри (Гери Бич) да го режира шоуто. На крајот, тие како водечка актерка најмуваат една луда шведска „бомба“ (Ума Турман). Што може да тргне во лоша насока кога наближува премиерата?

Слики

ПродуцентиПродуцентиПродуцентиПродуцентиПродуцентиПродуцентиПродуцентиПродуцентиПродуцентиПродуцентиПродуцентиПродуцентиSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures Television

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Замена (2020)

  сабота
  image
  Кога Дани и Лудвиг се среќаваат во забавен парк, тие едвај им веруваат на своите очи; не само што изгледаат слично, тие се и на иста возраст. Инаку, нивните...
 • Господин Батињол (2002)

  сабота
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Гуча! (2006)

  сабота
  image
  Тинејџерка Јулијана, ќерка највеќег белог трубача у земљи - Сачма Трандафиловиќа, заљубљена је у свог вршњака Ромеа, перспективног трубача из циганског оркестра...
 • Готово савршено мјесто (2016)

  сабота
  image
  Пиетрамеззана, мјесташце високо у планинама јужне Италије, изгледа као прави град духова. Веќина младих је отишла и ондје сад још живи само неколицина бивших...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.