СОДРЖИНА

Кај те мучи, њофра? Мудри, саркастични и сналажљиви Зекослав Мрква спреман је за нову, најлуѓу авантуру досад у којој ќе смислити бројне подвале за своје пријатеље и непријатеље. Нашашавији филм Зекослава Мркве подијељен је у три цјелине, а осим Зекослава, појављују се и легендарни ликови с препознатљивим манама и врлинама, попут Патка Доде, Прашчиќа Поркyја, Елмера Фудда, Yосемитеа Сама, Таза, Тwеетyја, мачка Сyлвестера, Птица Тркачица, Којота или Брзог Гонзалеса. Тако ќе, измеѓу осталог, Yосемите Сам склопити пакт с врагом, а Зекослав Мрква кренути у потрагу за Роцкyјем који је отео Тwеетy.

Продуцент: Friz Freleng, Hal Geer, Jean MacCurdy
Наратор: Ralph James
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 79 мин

Слики

Веома блесав цртани филм Душка Дугоушка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Фантастичен излет (1989)

  денес
  image
  Волас се одмора од барањето место каде да оди на одмор, но дознава дека му снемало сирење за крекерите. Решението за двата проблема е патување до Месечината,...
 • Човек-пајак: Нов свет (2018)

  денес
  image
  Мајлс Моралес е њујоршки тинејџер со проблеми со училиштето, пријателите и со тоа што е новиот спајдермен. Кога се отвора еден портал во универзумот, Мајлс...
 • Астерикс: Насеље Богова (2014)

  денес
  image
  Након што су успели да покоре целу Галију, Римљани муку муче с малим селом у којем живе надалеко познати јунаци велике снаге Астерикс и Обеликс. Незадовољан том...
 • Паметна кокошка (2005)

  денес
  image
  Нов поглед на приказната за пилето што предизвикува паника, мислејќи дека небото му паѓа на глава (што всушност беше желад), поради што се посрамотува пред целиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.