СОДРЖИНА

На својот 18-ти роденден Џони дознава дека бил посвоен и наследува фарма во Мејн, напуштена со години откако неговото вистинско семејство било убиено од татко му. Кога таму се вселува, почнуваат да излегуваат злобните сили во домот.
На својот 18-ти роденден Џони Петри дознава дека бил посвоен. Тој наследува фарма во Мејн, напуштена 18 години откако татко му, локалниот свештеник, го убил неговото семејство. Сакајќи нов живот, Џони заминува од дома за да најде нов почеток во новото живеалиште. Сепак, кога копа по минатото, тој наскоро открива ужасни детали за сомнителните проповеди на неговиот татко. Во едно страшно откровение, тој дознава и дека неговото враќање разбудило сили кои со децении биле заробени во домот, што доведува до шокантно финале на ритуал кој веќе ги одзел животите на неговото семејство.

Слики

Мртви души

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 300: Подемот на царството (2014)

  среда
  image
  „300: Подемот на царството е филм раскажан со истиот неверојатен визуелен стил на блокбастерот „300 и претставува ново поглавје во епската сага кое ја носи...
 • Љубав која ломи (2005)

  денес
  image
  Док нова ноќна медицинска сестра у ускоро напуштеној дечјој болници припрема последњу групу деце за одлазак, постаје очито да то нису нормална деца. Нешто живи у...
 • Осмиот патник: Ковенант (2017)

  денес
  image
  Сѐ е мирно на вселенскиот брод „Ковенант. Екипажот и останатите 2000 души на бродот се длабоко во хибернациски сон, што го остава синтетичкиот човек Волтер сам да...
 • Кругот (2002)

  денес
  image
  Рејчел е новинарка што истражува една видеокасета која можеби убила четворица тинејџери. За касетата има легенда: гледачот ќе умре за седум дена по гледањето. Ако...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.