СОДРЖИНА

Конечно, Аладин може да се ожени со принцезата Јасмин. Но, кога 40-те разбојници ја прекинуваат свадбата и се обидуваат да украдат еден волшебен талисман, Аладин е вовлечен во опасно патешествие за да ги спречи разбојниците.
Погледнете го последното поглавје од сагата за Аладин во филмот „Аладин и кралот на крадците“ на „Дизни“. Во Аграба има голема забава кога принцезата Јасмин и Аладин конечно ќе направат свадба. Но прво мораат да ги спречат легендарните четириесет разбојници да украдат еден таинствен свадбен подарок, талисман кој може да ги доведе до невидени богатства. Придружете им се на Аладин и на пријателите, Јасмин, Абу, килимот и, секако, секогаш забавниот дух, во нивната потрага по четириесетте разбојници, кога ќе дознаете и дека таткото на Аладин уште е жив. Со постојана смеа и со шест спектакуларни песни, вклучително и една урнебесна песна на духот, филмот „Аладин и кралот на крадците“ ќе ви овозможи возбудлива авантура што никогаш нема да ја заборавите!

Слики

Аладин и кралот на крадцитеАладин и кралот на крадцитеАладин и кралот на крадцитеАладин и кралот на крадцитеАладин и кралот на крадцитеАладин и кралот на крадцитеАладин и кралот на крадцитеАладин и кралот на крадцитеАладин и кралот на крадците

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Планета 51 (2009)

  денес
  image
  Една вонземска цивилизација е под инвазија од страна на астронаутот Чак Бејкер, кој воопшто немал поим дека планетата е населена. Со војската зад петиците, Бејкер...
 • Стјуарт литл 3 (2005)

  денес
  image
  Спакујте се и спремите опрему за камповање време је да се одазовете на Стјуарта литл 3-зов дивљине!У овој узбудљивој анимираној авантури,породица Литл ќе упознати...
 • Облачно со услови за ќофтиња (2009)

  денес
  image
  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.
 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2 (2013)

  денес
  image
  Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.