рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8.9/10
(62 гласови)

СОДРЖИНА

Еден измамник и неговиот партнер позираат како Дедо Мраз и неговиот помошник за да ограбуваат продавници на Божик. Но, тие наидуваат на проблеми кога измамникот се спријателува со едно дете.
Криминалците Вили и Маркус се преправаат како Дедо Мраз и неговиот помошник и патуваат низ земјата, а нивна цел се големите трговски центри. Тие ја користат ја добрата волја на луѓето спрема Дедо Мраз за да ги ограбуваат трговските центри. Но единствен проблем што Вили не поднесува деца, а само тоа може да го работи за да не биде отпуштен додека оперира. Нивниот план добро напредува сѐ додека не запознаат едно интровертното осумгодишно момче кое мисли дека Вили е вистинскиот Дедо Мраз. Момчето е дебелко, чудно и често е малтретирано од насилници, па предизвикува симпатии кај Вили, кој се обидува да го советува, па дури и развива божикен дух околу целата ситуација.

Слики

Лошиот Дедо МразЛошиот Дедо МразЛошиот Дедо МразЛошиот Дедо МразЛошиот Дедо МразScanboxScanboxScanboxScanboxScanboxЛошиот Дедо МразЛошиот Дедо МразЛошиот Дедо МразЛошиот Дедо МразЛошиот Дедо МразЛошиот Дедо МразЛошиот Дедо Мраз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хешер (2010)

  image
  По загубата на мајката, Т.Џ почнува да се одалечува од татко му и од целиот свет. Во неговата работилница ќе се всели металецот Хешер непоканет, кој животот ќе му...
 • Куќата на лудата тетка (2012)

  image
  Пропадната ивестициска мафијашка шема ќе го доведе во небрано инвестицискиот банкар од Волстрит. Додека мафијата се обидува да го прикаже како главен виновник,...
 • У мртвом углу (2018)

  image
  Два пријатеља Давид Дигс и Рафаел Касал су сценаристе и главни ликови у овој забавној причи о пријатељству и различитости. Колин (Давид Дигс) мора да издржи још...
 • Неразуман човек (2015)

  image
  Професор филозофије Еб Лукас предаје на Универзитету Брејлен. Али муче га бројни проблеми. Пати од депресије и вртоглавица, импотентан је и пуно пије. Ускоро...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.