рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 7.33/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Остварење Лордана Зафрановиќа, снимљено 1986. године прати живот комунистичког револуционара од Другог светског рата, па све до смрти у београдском затвору, у коме се нашао због сумње да подржава Стаљина. Филм о трагичном путу комунистичког револуционара од Другог светског рата, па све до смрти у београдском затвору, у коме се нашао због сумње да подржава Стаљина. Ова драма је награѓена Златном ареном за режију и за најбољу главну мушку улогу (Раде Шербеџија).

Слики

Вечерња звонаВечерња звона

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Последниот здив (2018)

  понеделник
  image
  Без информации за тоа што се случува и како да се спасат, без струја, храна и вода, брачен пар се обидува да преживее нешто што изгледа како природна катастрофа и...
 • Точак среќе и фантазије (2021)

  понеделник
  image
  Меико за време вожње таксијем схвата да је човек о коме њена пријатељица не престаје да прича заправо њен бивши дечко. Нао има разраѓен план освете професору јер...
 • Патеки (2019)

  понеделник
  image
  Помагајќи ѝ на мајка си која се грижи за куќата на неодамна починатата сестра, срамежливиот осумгодишен Коди (Лукас Џеј) почнува да се социјализира кога се...
 • The Phantom Father (2011)

  понеделник
  image
  American professor Robert Traum embarks on an adventurous and amusing journey through Bucovina to find Sami the projectionist, the only person alive that can tell...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.