рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 10/10
(3 гласови)

Содржина

From a riddle-speaking butterfly, a unicorn learns that she is supposedly the last of her kind, all the others having been herded away by the Red Bull. The unicorn sets out to discover the truth behind the butterfly's words. She is eventually joined on her quest by Schmendrick, a second-rate magician, and Molly Grue, a now middle-aged woman who dreamed all her life of seeing a unicorn. Their journey leads them far from home, all the way to the castle of King Haggard...

Сцеарист:
Продуцент: Jules Bass, Arthur Rankin Jr.
времетраење: 92 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Земја од дамнешни времиња (1988)

  image
  Сираче бронтосаурус се здружува со други млади диносауруси за да се соединат повторно со своите семејства во долината.
 • Темен кристал (1982)

  image
  Кога Џен од племето Гелфлинг оди да го најде делчето што недостига од еден кристал, неговото опасно патување го носи лице в лице со чудовишта на секој чекор....
 • A Letter to Momo (2011)

  image
  Clinging to an unfinished letter written by her recently deceased father, young Momo moves with her mother from bustling Tokyo to the remote Japanese island of...
 • Фабрика за соништа (2020)

  image
  Мина, млада девојка, ја злоупотребува својата нова моќ за контролирање на соништата на други луѓе за да ја научи својата сестра на една лекција.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.