poster

Пораснати 2

Grown Ups 2 (2013)

Режисер: Dennis Dugan

рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7.76/10
(55 гласови)

СОДРЖИНА

Откако го преселува своето семејство назад во својот роден град за да биде со своите пријатели и со нивните деца, Лени (Адам Сендлер) открива дека понекогаш лудилото те следи заедно со стари и нови силеџии, „чукнати возачи на автобус, пијани полицајци на скии и четиристотини маскирани „падобранци на забавата. Ѕвездената актерска екипа за комедии од првиот дел на филмот се враќа за нова летна смеа. Овој пат, возрасните учат лекции од своите деца во ден што е злогласно исполнет со изненадувања. Тоа е последниот ден на училиште.

Слики

Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Foto: RTL / Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Columbia Pictures Industries, Inc.Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2Пораснати 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Умри али продај (2009)

  image
  Дон Реадy (Јеремy Пивен) је способни трговац којег у помоќ зове пропадајуќа продаваоница и комплетно му мијења живот! Бен Селлецк (Јамес Бролин) је у тешком...
 • Ромео у пиџами (1931)

  image
  Јефф (Р. Деннy) се жели оженити с Виргинијом (С. Еилерс) али она не пристаје док се не уда њезина старија и врло избирљива сестра Ангелица (Д. Цхристy). Јефф...
 • Преко брда до среќе (2011)

  image
  Комедија. Секретарица Ханнах заљубљена је у својег шефа Алфонса, али се радије забавља фотографијама паса с интернета. Шеф јој се обраќа с хитном молбом - нека се...
 • Изврсни крокодил Данди (2020)

  image
  Легенда биоскопских хитова Крокодил Данди након успешне каријере жели да ужива у заслуженој пензији. Након много просјачења и преклињања од стране његовог агента,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.