СОДРЖИНА

Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и урнебесно смешни ликови.
Сега кога Гру го остави зад себе животот со криминал за да ги одгледа Марго, Едит и Агнес, Гру, д-р Нефарио и Мињоните имаат многу слободно време. Но, кога почнува да се приспособува на својата улога како семеен човек од предградие, една тајна организација која се бори против злото низ светот му доаѓа на врата. Сега Гру и неговата партнерка Луси Вајлд треба да откријат кој е одговорен за едно спектакуларно злосторство и виновникот да го доведат пред лицето на правдата. Сепак, потребен е најголемиот поранешен светски негативец за да се фати оној што се обидува да го замени.

Слики

Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2Подлиот јас 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • СВАКО ЈЕ ЈУНАК (2006)

  денес
  image
  A young boy named Yankee Irving finds himself at an extraordinary crossroads: He has a chance to be a hero - and make a difference against incredible odds - or he...
 • Џастин и храбри витезови (2013)

  денес
  image
  Џастин живи у великом краљевству и сања да ќе једнога дана постати храбар витез, какав је био његов деда. Након инспиративног посета љубљеној баки и опроштаја од...
 • Островот на кучињата (2018)

  денес
  image
  Во градот Мегасаки се шири кучешка чума, а градоначалникот Кобајаши бара сите кучиња да се испратат на Островот на Ѓубрето. На островот, момчето по име Атари се...
 • Меда Педингтон 2 (2017)

  денес
  image
  Омиљени лик култне енглеске серије сликовница, медведиќ Паддингтон, враќа се на велика платна с новим авантурама. Сада када се медведиќ Паддингтон сретно сместио...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.