СОДРЖИНА

Индијанскиот воин Тонто (Џони Деп) и шерифот Џон Рид (Арми Хамер) се спротивни личности кои ги спојува судбината и потребата да се здружат за да се борат против алчноста и корупцијата.
Од продуцентот Џери Брукхајмер и режисерот Гор Вербински, тимот што ни го донесе блокбастер-серијалот „Пиратите од Карибите“, пристигнува „Осамениот ренџер“, возбудлива авантура преполна со акција и хумор, во која познатиот маскиран херој е оживеан и виден низ нови очи. Индијанскиот воин Тонто (Џони Деп) се присеќава на нераскажаните приказни што го преобразија шерифот Џон Рид (Арми Хамер) во „Осамениот ренџер“, легендарен херој од Стариот запад. Филмот ја носи публиката на патување полно со епски изненадувања и со хумор кога двата неспоиви хероја мораат да научат да работат заедно и да се борат против алчноста и корупцијата.

Слики

Осамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Загубено богатство (2003)

  денес
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Смртоносни машини (2018)

  денес
  image
  Илјадници години откако катаклизмичните настани ја избришаа нацијата каква што ја знаеме, човештвото се прилагоди на новите услови и разви нов начин на живот....
 • Три деветке (2016)

  денес
  image
  У филму „Три деветке групу састављену од чланова банде и корумпираних полицајаца уцењује руска мафија тражеќи од њих да обаве немогуќу пљачку. Једини начин да то...
 • Немогуќа мисија 2 (2000)

  денес
  image
  Критика се сложила у оцени да је режисер Џон Ву надмашио себе у стварању сцена борбе, пењања по планинама и јурњаве моторима. Све то је надоградио жестоким хард...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.