СОДРЖИНА

Индијанскиот воин Тонто (Џони Деп) и шерифот Џон Рид (Арми Хамер) се спротивни личности кои ги спојува судбината и потребата да се здружат за да се борат против алчноста и корупцијата.
Од продуцентот Џери Брукхајмер и режисерот Гор Вербински, тимот што ни го донесе блокбастер-серијалот „Пиратите од Карибите“, пристигнува „Осамениот ренџер“, возбудлива авантура преполна со акција и хумор, во која познатиот маскиран херој е оживеан и виден низ нови очи. Индијанскиот воин Тонто (Џони Деп) се присеќава на нераскажаните приказни што го преобразија шерифот Џон Рид (Арми Хамер) во „Осамениот ренџер“, легендарен херој од Стариот запад. Филмот ја носи публиката на патување полно со епски изненадувања и со хумор кога двата неспоиви хероја мораат да научат да работат заедно и да се борат против алчноста и корупцијата.

Слики

Осамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџерОсамениот ренџер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • V8 2 - Revenge of the Nitros (2015)

  денес
  image
  A group of friends got into a big trouble and they will try to do anything to get away with it.
 • Казино Ројал (2006)

  денес
  image
  Откако го добива својот 00 статус и дозвола за убиство, тајниот агент Џејмс Бонд (Даниел Крег) оди на првата мисија како 007. Бонд мора да победи приватен банкар...
 • Дечак (2015)

  денес
  image
  Дечака по имену Пепер Флинт Базби (Јакоб Салвати) сви зову Мали дечак, а деца у његовом градиќу га исмевају и малтретирају јер је превише мали. Меѓутим, њега то...
 • Бесен (2020)

  денес
  image
  Рејчел доцни на работа, кога случајно се среќава со странец на семафор. Наскоро, Рејчел и сите што ги сака се мета на човек кој се чувствува невидлив за светот и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.