рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 6.77/10
(22 гласови)

СОДРЖИНА

Двајца продажни агенти, чии кариери се загрозени од дигиталното време, успеваат да стигнат до еден посакуван стаж во „Гугл“, каде се натпреваруваат против група млади и технолошки вешти генијалци, во обид да добијат вработување.
Били (Винс Вон) и Ник (Овен Вилсон) се продажни агенти, чии кариери се загрозени од дигиталниот свет. Обидувајќи се да докажат дека не им поминало времето, тие се осмелуваат да влезат на едно посакувано стажирање во „Гугл“, заедно со една цела армија брилијантни факултетлии. Но, влезот во оваа утопија е само половина од битката. Сега мораат да се натпреваруваат против елитата на нацијата, составена од технолошки вешти генијалци, во обид да докажат дека кога им гори под нозете тогаш луѓето се најинвентивни.

Слики

ПриправнициПриправнициПриправнициПриправнициПриправнициПриправнициПриправнициПриправнициПриправнициПриправнициПриправнициПриправници

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Таткото (2019)

  денес
  image
  Ден после погребот на жена му, Васил и синот Павел дознаваат дека таа се обидувала да му се јави на соседот на телефон. Навлечен кон натприродното, Васил оди да...
 • Куќа магичног сата (2018)

  денес
  image
  Десетогодишњи Леwис Барнавелт почиње да живи са својим ујаком у старој и тајанственој куќи. У тој је куќи пре њих живео брачни пар који је покушао уништити свет....
 • Стаљинова смрт (2017)

  денес
  image
  Политички живот Совјетског Савеза током 50-их година добија црнохуморну форму у новом филму "Стаљинова смрт", мајстора политичке сатире Арманда Ианучија. Ова...
 • Хешер (2010)

  денес
  image
  По загубата на мајката, Т.Џ почнува да се одалечува од татко му и од целиот свет. Во неговата работилница ќе се всели металецот Хешер непоканет, кој животот ќе му...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.