poster

Преку линијата: Егзодусот на Чарли Рајт

Across the Line: The Exodus of Charlie Wright (2010)

Режисер: R. Ellis Frazier
M1 Film | 5.7.22 | 23:10

рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 6.82/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Чарли Рајт (А. Квин) е милионер и финансиски гениј, а всушност измамник. Неговата финансиска империја се урива како кула од карти и тој бега во Тихуана, Мексико, следен од агентот на ФБИ, Хобс (М. Ван Пиблс). Чарли ја бара жената која ја оставил пред 20 години, но го следи и руската мафија која сака да им ги врати парите што Чарли им ги украл. Во исто време, мексиканскиот шеф Хорхе Гарза (А. Гарсија) му нуди заштита за одредена сума пари…

Слики

Преку линијата: Егзодусот на Чарли РајтПреку линијата: Егзодусот на Чарли Рајт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралство на животните (2010)

  среда
  image
  Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара...
 • Иднината е осамено место (2021)

  среда
  image
  Со цел да му се одмазди на човекот одговорен за смртта на неговата жена и ќерка во сообраќајна незгода, Франк станува криминалец и завршува во истиот затвор како...
 • Шиткач (2005)

  среда
  image
  Уличниот мангуп и макро Ди-Џеј го открива својот талент за рапување и решава да го промени својот живот со помош на стариот пријател од средно, Кеј, кој е...
 • Дете 44 (2015)

  среда
  image
  Лео Демидов је поносни изданак совјетског система, сироче које је постало ратни херој и пробијало се кроз редове МГБ-а све док није постало познати истраживач...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.