СОДРЖИНА

Едно момче дознава дека има супермоќи и дека не е од Земјата. Како млад човек, тој оди на патување за да дознае од каде е дојден и зошто е испратен тука. Но, ако сака да ја спаси Земјата од уништување и да стане симбол на надеж за човештвото, тој ќе мора да се претвори во херој.
Супермен повторно полетува кон небото кога Хенри Кавил ја става наметката на Човекот од челик, борејќи се со минато кое не може да го разбере и со иднина од која не може да избега. Актерската екипа ги вклучува Дајен Лејн и Кевин Костнер во улогата на земските пријатели на Кларк. Расел Кроу е во улогата на таткото на Супермен од планетата Криптон. Ејми Адамс е во улогата на Луис Лејн, новинарката на „Дејли планет, а Лоренс Фишбурн е во улогата на Пери Вајд, додека Мајкл Шенон е во улогата на вонземскиот непријател на Супермен, генерал Зод.

Слики

Човек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челикЧовек од челик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заборав (2013)

  image
  Џек е осамен мајстор на пустата и речиси уништена Земја од иднината. Кога спасува една убава туѓинка од едно срушено вселенско летало, нејзиното пристигнување...
 • Месечев Пад (2022)

  image
  Тајанствена сила избацује Месец из орбите око Земље и шаље га у судар са животом какав познајемо. Са само неколико недеља пре удара и светом на ивици уништења,...
 • Човек-пајак 2 (2004)

  image
  Питер Паркер (Тоби Мегваер) се обидува да балансира со часовите на факултет и со работата како фотограф, додека го одржува својот таен живот како костимиран борец...
 • Човек-пајак 3 (2007)

  image
  Се чини дека Питер Паркер (Тоби Мегваер) конечно успева да го избалансира својот живот. Му оди добро на факултет, Њујорк го прифаќа како херој, а односот со Мери...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.