рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 6.6/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Синди и Џим се многу вљубени и одвај чекаат да создадат семејство, но една ноќ, за време на една огромна бура, младиот Тимоти им тропнува на вратата... Најневеројатните работи можат да се случат баш кога најмалку ги очекувате.
Инспиративна, волшебна приказна за среќната брачна двојка Синди и Џим Грин (Џенифер Гарнер и Џоел Едгертон), кои одвај чекаат да создадат семејство, но можат само да сонуваат за тоа како ќе изгледа нивното дете. Кога младиот Тимоти (Си-Џеј Адамс) се појавува пред нивниот праг во една бурна ноќ, Синди и Џим и нивниот мал град Стенливил дознаваат дека понекогаш неочекуваните настани ги носат најголемите животни дарови.

Слики

Чудниот живот на Тимоти ГринЧудниот живот на Тимоти ГринЧудниот живот на Тимоти ГринЧудниот живот на Тимоти ГринЧудниот живот на Тимоти ГринЧудниот живот на Тимоти ГринЧудниот живот на Тимоти ГринЧудниот живот на Тимоти ГринЧудниот живот на Тимоти ГринЧудниот живот на Тимоти Грин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Во неговите соништа (2009)

  image
  Еди Марфи ја игра главната улога како успешен финансиски извршител кој има повеќе време за својот телефон, отколку за својата седумгодишна ќерка. Пред да се...
 • Песочен човек (2011)

  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • Смотаниот чевлар (2014)

  image
  Макс Симкин поправа чевли во еден дуќан во Њујорк, кој е во сопственост на неговото семејство повеќе генерации. Незадоволен од својот живот, Макс случајно наидува...
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.