poster

Пљачка оклопног камионета

Armoured Car Robbery (1950)

Режисер: Richard Fleischer

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7/10

СОДРЖИНА

Даве Пурвис је професионални криминалац који врло темељито планира пљачке и увијек заметне траг мијењајуќи име и адресу. Управо је смислио савршен план како да са својом екипом опљачка оклопни камионет у којем се превози утржак од продаје карата на једној утакмици. Но, пљачка смије трајати само три минуте јер ќе их иначе уловити полиција...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Единаесетмината на Оушн (2001)

  image
  Харизматичниот Дени Оушн (Џорџ Клуни) избира врвен тим од специјалисти за да ограбат 150 милиони долари во една ноќ! Целта е безмилосниот претприемач Тери...
 • Градот на гревот (2005)

  image
  Добре дојдовте во Син Сити. Град што ги привлекува силните. Некои го нарекуваат мрачен... бесчувствителен. Ги има и оние што го викаат дом – расипани цајкани,...
 • Педесет души (2008)

  image
  Кога едно утро ќе биде нападнат од платен убиец, Ирецот Мекгартланд ќе почне да се сеќава на своето мрачно минато. Пред 11 години живеел мирен живот во Белфаст,...
 • Гавранот (2012)

  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.