СОДРЖИНА

Овој филм, кој е адаптација на мемоарите на хумористот Жан Шепард, се фокусира на Ралфи Паркер, младо момче кое живее во Индијана во 1940-те и очајно ја сака воздушната пушка „Ред Рајдер“ за Божиќ. И покрај противењето на мајка му, која вели дека ќе си го истера окото, Ралфи е упорен и неуспешно се обидува да добие помош од својот наставник и од Дедо Мраз. За тоа време, Ралфи почнуваат да го малтретираат неколку силеџии, а тој се обидува да не влезе во кавгата меѓу мајка му и татко му.

Слики

Божиќна приказнаБожиќна приказнаWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner BrosБожиќна приказна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сите патишта водат кон Рим (2015)

  вторник
  image
  Меги е самохрана мајка и професорка на факултет во Њујорк. Во обид да пронајде заеднички јазик со Самер, нејзината ќерка тинејџер, Меги заминува во село во...
 • Мале невине лажи 2 (2019)

  вторник
  image
  Неколико година након онога што се догодило у "Лес петитс моуцхоирс (2010)", узнемирен и на ивици депресије, Макс одлучује да сам проведе један дуг викенд у...
 • Договор живота (1999)

  вторник
  image
  Да ли би продали дусу за један састанак са најзгоднијом девојком? Хенри Спунер би... А ѓаво је онда досао по своје... Романтична комедија о средњосколцу којем је...
 • Се викам Сара (2007)

  вторник
  image
  Осамена и несреќна, Сара Винстон го направи првиот од дванаесет храбри чекори кон романса во клиника за лечење од алкохолизам, каде што го запозна Чарли, човекот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.