СОДРЖИНА

Харолд е успешен и згоден маж, кој сè уште мисли дека е непопуларен отпадник како во средното училиште. Не треба да се спомнува дека неговиот целосен недостиг на самодоверба му носи катастрофални резултати на љубовните состаноци. Но, животот на Харолд доживува радикална промена кога ја најмува невозвратената љубов од средното училиште, Ени Максвел, да му биде „тренер за состаноци“. На почетокот Ени го сожалува Харолд, но во обидот да го преобрази во посакуван пастув, таа почнува да се вљубува во него. Единствениот проблем е што таа премногу добро си ја завршила работата, па го поврзува Харолд со една убава жена, која мисли дека Харолд е вистински фраер. Сега, отфрлената Ени мора да гледа како нејзината креација оди таму каде што му е подобро. Но, сепак, таа девојка можеби и не е баш девојката од соништата на Харолд. Всушност, можеби Ени е таа личност. Но, само кога таа и Харолд би можеле да ја совладаат својата резервираност и да си ги откријат чувствата што ги имаат еден спрема друг...

Слики

Како се вљубуваКако се вљубуваКако се вљубуваКако се вљубуваКако се вљубуваКако се вљубуваКако се вљубуваКако се вљубуваКако се вљубуваКако се вљубува

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тамо где је трава зеленија (2019)

  денес
  image
  Мајке из предграѓа, чија деца играју фудбал, стално се надмеќу једна с другом у својим приватним животима, као што им и деца решавају своје разлике на игралишту....
 • Договор живота (1999)

  денес
  image
  Да ли би продали дусу за један састанак са најзгоднијом девојком? Хенри Спунер би... А ѓаво је онда досао по своје... Романтична комедија о средњосколцу којем је...
 • Како се пишува љубов (2014)

  денес
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
 • Пред да кажеш „да“ (2009)

  денес
  image
  Џорџ Мареј не гледа ништо друго во животот, освен кон неговата свршеница Џејн. Жената сепак има мешани чувства во однос на бракот, со оглед на нејзиниот претходен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.