СОДРЖИНА

Џулијан Марш е најмен да режира една бизарна адаптација на „Хамлет“. Па така, Џулијан се наоѓа среде заговор стар две илјади години, со кој се објаснува врската помеѓу Шекспир, светиот грал и едни многу секси вампири...
Џулијан Марш е невработен женкар, кој добива работа како режисер на една бизарна адаптација на Хамлет. Откако ги одбира својот најдобар пријател Винс и поранешната девојка Ана да играат во претставата, Џулијан се наоѓа среде заговор стар две илјади години, кој ја објаснува врската помеѓу Шекспир, светиот грал и едни многу секси вампири. Излегува дека претставата била напишана од главниот вампир по име Тео Хорас и Џулијан треба да го најде гралот за да го поништи вампирското проклетство. Но, да се биде вампир е премногу забавно!

Слики

Розенкранц и Гилденстерн се бесмртни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мајк и Дејв бараат женски (2016)

  денес
  image
  Мајк и Дејв Стенгл се млади, авантуристички настроени журкаџии, кои понекогаш се ужасно нападни. Тоа може да го потврдат другите членови на семејството Стенгл....
 • Животот е убав (1997)

  денес
  image
  Италијанскиот Евреин Гвидо со семејството се одведени во концентрационен логор за време на Втората светска војна. Тој се обидува да го заштити синот од ужасите...
 • Стаљинова смрт (2017)

  денес
  image
  Политички живот Совјетског Савеза током 50-их година добија црнохуморну форму у новом филму "Стаљинова смрт", мајстора политичке сатире Арманда Ианучија. Ова...
 • Преку Чак до брак (2007)

  денес
  image
  Млади Чак се налази затворен у ормару с девојком Анишом, која ќе бацити чини на њега - свака жена коју буде заволео удаќе се за другог мушкараца. Двадесетдве...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.