СОДРЖИНА

Во Калифорнија од 1959-тата шармерот Дени (Траволта) и Австралијанката Сенди (Њутон-Џон) се вљубени. Поминуваат време на плажата, а кога се враќаат на училиште, ниту еден од нив не знае дека и двајцата одат во средното училиште „Рајдел“...
Веќе неверојатно успешна на американската сцена, филмската верзија на ретро-мјузиклот „Брилијантин“ стана светски хит, го запечати статусот ѕвезда на Џон Траволта и обезбеди воскреснување на шоуто во повеќе верзии сè до денешен ден. Откако нивната летна романса завршува, Дени (Траволта) и Сенди (Оливија Њутон-Џон) неочекувано се среќаваат во средно училиште кога Сенди се преселува во градот на Дени. Сепак, нивната врска прекинува кога е очигледно дека Сенди не е доволно „кул“ за да оди со водачот на бандата, Дени.

Слики

БрилијантинБрилијантинБрилијантинБрилијантинБрилијантинБрилијантинБрилијантинБрилијантинБрилијантинБрилијантинБрилијантин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заљубљена у Риму (2019)

  денес
  image
  Глумица добива велику улогу у Риму, а упознаје и америчког новинара који пише чланак о њој.
 • Еден во милион (2001)

  денес
  image
  Александра, 35-годишна кариеристка е во шок кога Марк ќе ја остави поради својата љубовница, на денот кога одлучува да му роди бебе. Оти ќе стане слободна жена...
 • Волшебниот божиќен колач (2021)

  Утре
  image
  Откако неодамна ја губи баба ѝ, Гвен се мачи со пекарницата сакајќи да го врати Божиќниот дух. Таа се согласува да работи со славен шеф на специјална Божиќна...
 • Пресврт на судбината (2016)

  Утре
  image
  Џеф е вдовец на кој му е тешко повторно да почне да излегува, а Кели има слични проблеми по разводот. Џеф прифаќа работа во еден кориснички центар за автомобили,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.