СОДРЖИНА

Хана Хигинс (Џулија Стајлс) е умна и амбициозна професорка, која има дипломирано на „Харвард“. Таа е толку амбициозна што одлучува да се кандидира за Конгресот за да ја поттикне образовната реформа. За жал, Хана е катастрофален кандидат, нејзината интелигенција гласачите ја гледаат како „ароганција“. Таа е лик со кого просечниот гласач во Бостон не може да се идентификува. За следните избори, Хана и нејзиниот деловен партнер Колин Пикеринг одлучуваат да регрутираат кандидат кој дефинитивно не е арогантен. Елиот Дулитл (Дејвид Валтон) носи пиво во локалните барови. Тој е едноставен лик, зборува со акцент од јужен Бостон и дефинитивно не е „префинет“. Но, неговата искреност и отвореност му овозможуваат брзо да се поврзе со секого. Хана на Елиот гледа како на „проект“. Таа сака да го научи да зборува како џентлмен, да се облекува како џентлмен и да се однесува како џентлмен... за да стане џентлмен... кој може да се кандидира за Конгресот и да победи. Елиот и Хана се два сосема различни лика. Но, кога Елиот станува малку попристоен, а Хана станува малку помалку помпезна, можеби тие двајца би биле одлична двојка во јужен Бостон.

Слики

ПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразбаПреобразба

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ultimi della classe (2008)

  image
  Michele is the class dunce and proud of it. To make up for his shortcomings, his parents force him to take private lessons, and there he saw a magnificent young...
 • Кво вадо (2016)

  image
  Италијанска комедија у режији Ѓенара Нунциантеа у којој глуми локални комичар Чеко Цалоне. Пратимо једног џабалебароша са југа Италије који чини све да задржи...
 • Што сме му згрешиле на Бога (2014)

  image
  Француска комедија за една богата католичка двојка која е несреќна поради тоа што три од нивните ќерки се мажат надвор од својата верска и етничка група. А кога...
 • Писта (2010)

  image
  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.