Слики

Пакт из прошлости

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Последните (2020)

  image
  Рударско село во лапонските тундри станува средиште на тензии меѓу пастирите на елени и рударите. Рупи, цврст млад рудар, тајно е вљубен во Рита, жената на својот...
 • Посветеност - Асли (2019)

  image
  Асли, млада мајка која се обидува да најде дадилка за да се врати на работа, конечно ја среќава Ѓулнихал. Ѓулнихал исто така е мајка. Со Ѓулнихал во нејзиниот...
 • Вртлог (2000)

  image
  25-годишната Бибијане смета дека нејзиниот живот нема цел. По неколку немили настани, таа се опива и со својата кола удира маж кој наскоро починува. Токму кога ќе...
 • Добар дан, туго (1958)

  image
  Мелодрама, екранизација познатог романа Франçоисе Саган. Протагонистица је млада богаташица Цециле (Ј. Себерг) која с оцем (Д. Нивен) проводи љето на Азурној...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.