poster

Татковски гревови

The Place Beyond the Pines (2012)

Режисер: Derek Cianfrance
CineStar Prem. 1 | петок | 23:25


рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(33 гласови)

СОДРЖИНА

Филм на режисерот Дерек Сијанфранс, во кој Рајан Гослинг го игра Лук, скитник кој заработува за живот изведувајќи акробации на мотор. Кога ќе дознае дека има синче, Лук одлучува дека мора да се грижи за него. Запознава поранешен затвореник кој го учи како да ограбува банки, а потоа успешно да избега. Така Лук ќе налета на полицаецот Aјвери (Бредли Купер), кој успева да го фати по еден од грабежите.

Слики

Татковски гревовиТатковски гревовиТатковски гревовиТатковски гревовиТатковски гревовиТатковски гревовиТатковски гревовиТатковски гревовиТатковски гревовиТатковски гревовиТатковски гревовиТатковски гревови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Беспрекорно (2007)

  image
  Волт Кунц, војни ветеран, бивши полицајац и радник обезбеѓења у пензији доживео је неколико тешких можданих удара. Некада оличење правог мушкарца, сада једва може...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Што да прави мртовец во Денвер (1995)

  image
  На бившиот гангстер Џими му е понудена последна работа од моќниот мафијашки шеф. Кога тргнува на лошо, Џими и неговите другари се означени за убиство и Џими има...
 • Панична соба (2002)

  image
  Трилер со Џоди Фостер во улогата на мајка заробена во мала соба во својот њујоршки дом со малата ќерка додека тројца натрапници брутално го напаѓаат нивниот дом.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.