СОДРЖИНА

Спротивставените банди владеат со предградието кое буквално е претворено во воена зона. Жителите живеат во постојан страв, сè додека не пристигне мистериозниот странец Рајан Хонг
(Кунг Ле), ученик на мајсторот Тијано (Жан-Клод Ван Дам), кој започнува да се пресметува прво со една банда, а потоа со друга. Корумпираниот локален полицаец г. В (Питер Велер) тајно се восхитува на воените вештини на Хонг, но во него гледа и противник кој може да ја намали
неговата моќ. Кога бандите сфаќаат дека единствениот начин да преживеат е заедно да му се спротивстават на Хонг, г. В се плаши дека ќе ја изгуби контролата ...

Слики

Змејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очиЗмејски очи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џунгла (2017)

  понеделник
  image
  Во потрага по самозапознавање и автентично искуство, израелскиот стопер Јози Гинсбер, запознава австралиски геолог во Ла Паз, Боливија. Воодушевен од неговите...
 • Грабеж на кулата (2011)

  понеделник
  image
  Работниците во еден луксузен станбен комплекс коваат завера да си ги украдат пензиите од расипан милијардер на Вол стрит, во оваа комедија, во која играат Бен...
 • Без милост (2009)

  понеделник
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Лига на правдата (2017)

  понеделник
  image
  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.