СОДРЖИНА

„Златокоса“ је класична прича о девојци са дугом, лепршавом косом, која је заробљена у кули, с тим што ова прича има нови заплет. Дугокоса је снажан узор који одбија да прихвати улогу заточеника и слуге моќне вештице. Она на крају не само да успева да промени ток сопственог живота, веќ и својом храброшќу успева да се избори за мир у два зараќена краљевства. Дугокоси у њеној потрази за истином и слободом помажу њена два најбоља пријатеља: Пенелопа, млади љубичасти змај који покушава да испуни очекивања свог оца о томе какав треба да буде један моќни змај и који открива да постоји више начина да неко буде „моќан“, и Хоби, мрзовољни стари зека који би највише волео када се ништа у животу не би мељало.

Слики

Foto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTL

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чувари Оза (2015)

  денес
  image
  Након што се Зла вештица Запада истопила, а Дороти се вратила у свој свет, Глинда, Добра вештица Југа, се одлучује да оживи Злу вештицу и њене моќи уклони тако...
 • UglyDolls: Совршено несовршени (2019)

  денес
  image
  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш...
 • Шрек 2 (2004)

  денес
  image
  Шрек и Фиона се враќаат од нивниот меден месец и наоѓаат покана да ги посетат родителите на Фиона, кралот и кралицата на Далечното кралство. Заедно со магарето,...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  денес
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.