poster

Интензивна нега

CRITICAL CARE (1997)

драма | САД, Австралија
Режисер: Sidney Lumet

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 6.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Његова једина брига је има ли потенцијални пацијент здравствено осигурање које покрива трошкове његовог лечења. Кад млади доктор Вернер Ернест схвати по којим се критеријумима одреѓује лечење пацијената, одлучује да се побуни против таквог система.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кучешка љубов (2000)

  понеделник
  image
  Три испреплетени приказни за животите на различни слоеви на општеството во Мексико Сити. Октавио се обидува да собере доволно пари за да побегне со својата...
 • Керол (2015)

  понеделник
  image
  Љубовна драма чије дејствие се одвива во Њујорк во педесеттите години од минатиот век кога истополната врска била речиси кривично дело- Млада фотографка се...
 • Nëntori i dytë (1982)

  понеделник
  image
  A drama about the road of albanians for their country's independence.
 • (2007)

  понеделник
  image
  Диана, жена из предграѓа, анализира свој наизглед савршен живот, а и свој здрав разум на петнаесту годишњицу трагичне пуцњаве у средњој школи. Враќајуќи се у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.