СОДРЖИНА

Кога шестмина пријатели одат на краток одмор, тие се заробени на еден далечен остров каде што наоѓаат чудна куќа со уште почудно семејство. Пријателите грозоморно умираат еден по еден, сѐ додека Синтија не остане жива...
Кога шестмина пријатели одат на викенд со авион и ненадејно имаат проблеми со моторот, тие се присилени да слетаат на еден далечен остров. Барајќи засолниште, тие се среќни кога ги среќаваат Мама и Тато и нивните деца, ексцентрично семејство кое живее во шумата на островот. Но тоа што почнува како обично гостопримство се претвора во ужаснувачка трка за преживување, кога пријателите еден по еден умираат на грозоморен и ужасен начин, а само Синтија останува жива. Кога се открива тајната на островот, чувството за реалност кај Синтија почнува да се крши. Извршувајќи ја сопствената одмазда врз пореметеното семејство, Синтија станува единствениот преживеан на островот на смртта, чекајќи ја следната невина жртва.

Слики

Американски Готик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бетмен (2022)

  недела
  image
  Двете години набљудување на улиците како Бетмен, влевајќи страв во срцата на криминалците, го доведуваат Брус Вејн длабоко во сенките на Готам Сити. Со само...
 • Поткажувач (2013)

  недела
  image
  Отац чији је син тинејџер неправедно оптужен за диловање дроге због чега му прети затворска казна од десет година, с намером да спаси свог сина по сваку цену,...
 • Бегај (2020)

  недела
  image
  Дијана е девојка која предвреме го раѓа своето дете. 17 години подоцна, Дијана ја образува својата ќерка дома, која е неподвижна и хронично болна. Наскоро, Клои...
 • Одбројување (2019)

  недела
  image
  Кога една медицинска сестра симнува апликација која предвидува во кој момент некоја личност ќе умре, ѝ кажува дека има само уште 3 дена живот. Во исто време кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.