рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Рон Бургунди (Вил Ферел) е најдобриот водител во Сан Диего во машкиот свет на вестите во 1970-тите, но тоа ќе се смени кога нова вработена со голема амбиција (Кристина Апелгејт) доаѓа во неговата редакција.
Вил Ферел е Рон Бургунди, најдобриот водител во Сан Диего во 1970-тите, кој верува дека жените имаат место во собата за вести само ако известуваат за модни настани или приказни за готвење. Па кога на Рон му е кажано дека ќе работи заедно со бистрата новинарка (Кристина Апелгејт) која е убава, амбициозна и доволно паметна за да биде повеќе од згодна девојка, тоа не е само судир на две ТВ лица со навистина добра фризура, туку тоа е војна! Исполнет со извртен и урнебесен хумор, „Водител: Легендата за Рон Бургунди“ е најголемиот хит на годината што мора да се погледне!

Слики

Водител: Легендата за Рон БургундиParamountParamountParamountParamountParamountParamountВодител: Легендата за Рон БургундиВодител: Легендата за Рон БургундиВодител: Легендата за Рон БургундиВодител: Легендата за Рон БургундиВодител: Легендата за Рон БургундиВодител: Легендата за Рон БургундиВодител: Легендата за Рон БургундиВодител: Легендата за Рон БургундиВодител: Легендата за Рон Бургунди

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Летовање са лешевима (2004)

  понеделник
  image
  Осумњичених је много. Један од њих је и Сам, дио тзв. Фун Полице јединице, човек брз на окидачу пиштоља напуњеног текилом. Ту је и фитнесс инструкторка Јеннy,...
 • Мој тата на одреѓено време (1982)

  понеделник
  image
  Самохрана мајка Светлана, њен дванаестогодишњи син и вечито привремено запослени Синиша западају и даље у разне неприлике. Синиша се најзад одлучи да запроси...
 • Читуља за Ескобара (2008)

  понеделник
  image
  Криминалац по имену Ганди убија великог добављача дроге названог српски Ескобар. Меѓутим, веќ пре убиства, у новинама је објављена Ескобарова осмртница. С обзиром...
 • Ме убиваш (2007)

  понеделник
  image
  Френк Фаленчик (Бен Кингсли) ја сака својата работа. Тој впрочем е најмениот убиец за неговото полско мафијашко семејство во Бафало, Њујорк. Но Френк има проблем...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.