СОДРЖИНА

Ово је прича о Чаку Ноланду, инжењеру запосленом у курирској служби, који је веќи део свог живота провео посвеќен послу. Његова девојка Кели често остаје занемарена због његовог преодговорног приступа послу па њих двоје често имају конфликте. Али, на Бадње вече, Чак ќе запросити Кели и то неколико дана пре него што прихвати један велики задатак на послу. Обављајуќи задатак, авион којим је Чак летео се руши, остављајуќи га заточеног на пустом острву. Километрима удаљен од било какве цивилизације, Чаков брз животни темпо одједном је добио много спорији ритам. Нашавши утеху у лопти за одбојку коју је пронашао, Чак сада мора да научи да прихвати емотивни и физички стрес новог начина живота, али и да живи са неизвесношќу. Наиме, он не зна да ли ќе икада бити у прилици да се врати старом начину живота...

Слики

ИзгнаникИзгнаникИзгнаникИзгнаникИзгнаникИзгнаникИзгнаникИзгнаникИзгнаникИзгнаникИзгнаникИзгнаникИзгнаник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крупна риба (2003)

  image
  Во емотивниот филм, „Голема риба“, режисерот Тим Буртон („Бетмен“, „Едвард раце-ножици“) ја носи својата неповторлива фантазија на патување кое навлегува длабоко...
 • Писма за Јулија (2010)

  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
 • Мускетарот (2001)

  image
  Д'Артањан заминува од своето село во Гаскоња и оди во Париз каде што сака да стане еден од елитните мускетари на кралот, но и да го најде човекот што му го убил...
 • Магарето, љубовникот и јас (2020)

  image
  Антоанет (Лоре Калами), наставничка во училиште, се радува на одамна испланираниот летен одмор со нејзиниот таен љубовник Владимир (Бенџамин Лаверн), татко на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.