poster

Кралство на животните

Animal Kingdom (2010)

Режисер: David Michôd
M1 Film | Утре | 05:00

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 5.33/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара помош, а таа ќе го прими во својата куќа. Скриена зад маската на симпатична жена, Џанин е, всушност, манипулатор, којашто управува со криминалните активности на своите тројца синови. Покрај ограбувачот Ендрју, наречен Попу, тука се и насилникот и убиец Дерен и наркодилерот Крег. Иако домот на баба му е под постојан полициски надзор, Џошуа брзо ќе се вклопи во новата средина. Но наскоро ќе избие војна меѓу полицијата и семејството Коди, а Џошуа ќе се покаже како клучен играч. Но кога новиот инспектор Нејтан Леки ќе ја преземе истрагата, работите ќе тргнат во неочекувана насока...

Слики

Кралство на животните

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистерии на гаражната распродажба: Убиство со маска (2018)

  денес
  image
  Џенифер и Дани купуваат едно орманче на аукција, но кога го отвораат, во него наоѓаат тело од мртва жена и погребна маска. Џенифер не може да ѝ одолее на...
 • Обала у магли (1938)

  денес
  image
  Гласовити филм редатеља Марцела Царнéа и сценариста Јацqуеса Преверта, један од најбољих из раздобља француског "поетског реализма". Јеан Габин глуми губитника,...
 • Писател од сенка (2010)

  денес
  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • Мистериите на Аурора Тигарден: Игра на исчезнување (2018)

  денес
  image
  Внукот на Аурора и неговиот цимер исчезнуваат откако девојката на цимерот е најдена мртва. Со помошта од своите пријатели, Аурора ја открива заверата која тргнала...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.