poster

Druga postava

SECOND STRING (2002)

Режисер: Robert Lieberman

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.1/10
(223 гласови)

СОДРЖИНА

Тренер Цхуцк Дицхтер (Ј. Воигхт) не жели одустати, али једва да се може надати да ќе његови Буффало Биллси освојити првенство. Против његове воље власник клуба позвао је бранича Дана Хеллера (Г. Беллоwс), који се у меѓувремену "умировио", одустао од ногометних амбиција, ради као осигураватељ и увјерио самога себе да га ногомет више не занима и да више није способан богзна што дати у игри. Тим је безвољнији што зна да га тренер не жели у тиму и не вјерује у њега. Данова жена Цонние (Т. Поло) зна да Дан још итекако може играти, и не само да може, него да је ногомет једино што га занима...

Улоги
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 90 мин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Големи духови (2017)

  image
  Франсоа е професор по литература во едно од најпрестижните средни училишта во Франција. По случајна забелешка на една вечера, тој е присилен да прифати работа во...
 • Всушност е смешно (2010)

  image
  Еден 16-годишник под стрес поради проблемите што ги има како тинејџер се пријавува во Клиника за ментално здравје. Тој станува заглавен во Одделот за возрасни...
 • Even so (1989)

  image
  Theoretician Apostol Sacco writes articles and gives lectures on free love of youth at a time when a major conflict going on in his family. Conflict resolved...
 • Ил бидоне (1955)

  image
  Аугусто је остарјели ситни варалица који за живот зараѓује узимајуќи од осталих. У томе му помажу два партнера: Роберто, који жели постати талијански Јохннy Раy и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.