рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Главни јунак је пустолов кога су другови, суочени са недостатком воде, оставили усред пустиње да умре од жеѓил. Он игром случаја успева да пронаѓе не само воду, него извор и то на рути којом путују поштанске кочије. Кејбл успева да то искористи и стекне читаво мало богатство, али и љубав локалне проститутке. Ипак, прошлост не може да га остави мирног. Његова идила биќе угрожена.

Слики

Балада о Цабле Хогуеу

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Моминска вечер (2017)

  денес
  image
  Во оваа комедија со нискобуџетен шмек, пет факултетски пријателки (кои ги играат Скарлет Јохансон, Кејт Мекинон, Џилијан Бел, Лана Глејзер и Џои Кравиц) повторно...
 • Развод на одреѓено време (1986)

  денес
  image
  Проблеми савременог живљења једне породице исказани на комичан начин кроз брачне згоде и незгоде, љубавне неспоразуме, развод због стана, авантуре на летовању
 • 50 први состаноци (2004)

  денес
  image
  Хенри живее на Хаваи и ужива во друштво на туристките. Тој го остава својот љубовџиски живот откако се вљубува во Луси, која пати од краткорочно губење на...
 • Како се пишува љубов (2014)

  денес
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.