poster

Хенријева Правила

Bruiser (2000)

хорор, мистерија | Франција, Канада
Режисер: George A. Romero

рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 7/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Хенри је покусавао да се уклопи целог живота. Постовао је правила, држао језик за зубима, радио ста су му говорили. Али једног јутра се пробудио и схватио да је изгубио свој идентитет. Постао је безличан и празан. Осветиќе се и убити све који су му наносили бол. Сваким чином освете постајао је јачи. Самоуверен, почео је да живи по својим правилима.

Слики

Хенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева ПравилаХенријева Правила

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Цензор (2021)

  image
  Кога филмскиот цензор Енид открива морничав хорор кој зборува за дамнешното мистериозно исчезнување на сестра ѝ, таа решава да ја разоткрие загатката зад филмот -...
 • Знам што правеше минатото лето (1997)

  image
  После една несреќа на кривулест пат, четворица тинејџери прават фатална грешка фрлајќи го телото на жртвата во море. Но точно една година подоцна, мртовецот се...
 • A House on the Bayou (2021)

  image
  In an effort to reconnect and mend their relationship, a troubled couple and their preteen daughter seek an idyllic getaway to a remote mansion in rural...
 • 11-11-11 (2011)

  image
  Џозеф Крон, успешен американски писател и атеист, ќе посетува групна терапија за да се справи со смртта на сопругата и синот.Тој ќе се спријатели со Седи, којашто...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.