СОДРЖИНА

Љубавна романса измеѓу старијег, цењеног стручњака који привремено долази у индустријски град, ради монтаже машина и младе фризерке у чијој је куќи одсео, и последице једног таквог односа, нарочито кад се у њега умеша и један млади шофер и један путујуќи циркус.

Слики

Човек није тицаЧовек није тицаЧовек није тицаЧовек није тицаЧовек није тицаЧовек није тицаЧовек није тица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов и пријателство (2016)

  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Не во мојот двор (2020)

  image
  Црна комедија за нетолерантноста помеѓу толерантни луѓе. Мерви патува во родниот град во Финска, со нејзината германско-иранска девојка Ката за да се соочи со...
 • Челични магнолии (1989)

  image
  Драмата норминирана за Оскар раскажува приказна за круг блиски пријатели чии животи се испреплетуваат. Во главните улоги: Џулија Робертс, Доли Партон и Сели Филд.
 • Зачин за брак (2012)

  image
  Кеј (Мерил Стрип) и Арнолд (Томи Ли Џонс) се меѓусебно приврзани сопружници, но, по една деценија брак, Кеј сака малку да ги зачини работите и повторно да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.