СОДРЖИНА

Алфред Хичкок, мајсторот на „суспенс филмот, филмска икона позната по режирањето на некои од највозбудливите искуства на стравот и интригата, видени од страна на публиката, имал скриена страна. Тоа е неговата креативно експлозивна романса со неговата цврста сопруга и режисерска соработничка Алма Ревил.
Сега, за првпат, филмот „Хичкок ја прикажува нивната фасцинантна и сложена љубовна приказна. Тоа го прави низ вештиот и таинствен објектив на најсмелата режисерска авантура, снимањето на морничавиот трилер од 1960 година, „Психо, кој станува најконтроверзниот и најлегендарен филм на режисерот. По завршувањето на проблематичната и неизвесна продукција, ништо во светот на филмот веќе нема да биде исто, но малкумина сфаќаат дека за тоа биле потребни двајца.

Слики

ХичкокХичкокХичкокХичкокХичкокХичкокХичкокХичкокХичкокХичкок

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рат струја (2017)

  денес
  image
  Холивудски спектакл о Николи Тесли у којем главне улоге тумаче за Оскара номиновани Бенедикт Камбербач и Мајкл Шенон. Окосница филма је беспоштедно надметање...
 • Боемска Рапсодија (2018)

  денес
  image
  „Боемска рапсодија“ ги слави групата „Квин“, нејзината музика и нејзиниот неверојатен пејач Фреди Меркјури. Фреди им пркосеше на стереотипите и конвенциите за да...
 • Тајна језера Ѓавоља Јазбина (2013)

  денес
  image
  Филм Тајна језера Ѓавоља Јазбина снимљен је према истинитим догаѓајима из 1993. г. и истоименој књизи Маре Леверит. Језива мистерија окружује окрутно убиство...
 • Барајќи го Осама (2016)

  денес
  image
  „Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.